۱۰ترفند اجرایی در مرکز تماس ( قسمت دوم )‌

4) برای تغییر واقعی و داشتن کسب و کاری وسیع تر از صدای مشتری استفاده کنیم 

با افزایش رسانه های اجتماعی و علاقه بیشتر مشتریان به آنها باعث شده تا مراکز تماس صرفا تماس باقی بمانند.یکی از راه های غلبه بر این امر این است که دیدگاه مشتریان را برای گسترده تر کردن کسب و کار  درنظر گرفت. برای مثال، ارسال اطلاعات مربوط به صورتحساب مشتریان به بخش مالی می تواند طرح هایی را برای ساده سازی اطلاعات و کاهش حجم تماس در پی داشته باشد.
اهمیت صدای مشتری میتواند تاثیر شگرفی در پیشرفت کسب و کارها داشته باشد در صورتی که هر بخش درک بیشتری از آنچه در سایر بخش های شرکت اتفاق
می افتد و همچنین ارتباط بهتر بین آنها را داشته باشد.

 

 

 

وجود نموداری جهت تعیین فرآیند عملیات روزانه هر بخش کمک خواهد کرد تا ارتباط بین بخش های یک سازمان شکل گیرد و کارمندان درک عمیقتری از نقش های افراد در هر بخش خواهند داشت.یک استراتژی متفاوت دیگر که می تواند همان نتایج را فراهم کند این است که کارمندان یک سازمان در یک دوره هفته ای با مسئولیت ها و فعالیت های یکدیگر آشنا شوند.

5) نیرو ها را به خوبی آموزش دهید! (و آموزش مهارت های نرم افزاری را فراموش نکنید!)

عدم آموزش یکی از بزرگترین مسائل و شکایات در صنعت مرکز تماس است که اغلب منجر به کمبود برنامه ریزی و همچنین نگرانی های مربوط به زمان و هزینه عملیاتی در سازمان ها می شود. درنتیجه موارد کلیدی که در بهبود عملکرد مراکز تماس نقش دارند عبارتند از:

1- همه سوپروایزر ها باید برای عملکرد نیروهای خود پاسخگو باشند

2- بر فعالیتهای چالش برانگیز “افراد و مهارت” تمرکز کنید تا بتوانید فرصت های یادگیری را به حداکثر برسانید

 

 

 

6) تفکر زیاده خواهی را کنار بگذارید

متاسفانه یکی از بزرگترین اشتباهات مدیران صنایع، وسوسه ای است که برای پرداخت حداقل هزینه و بهره وری زیاد دارند. وقت آن رسیده است تا این ذهنیت را کنار بگذارید و تمرکز خود را روی بهبود تجربه مشتریان قرار دهید.
یک نقطه شروع خوب، ارزیابی ترکیب معیارهای در حال استفاده وتغییرات آنها در جهت منافع مشتریان است. با این وجود اگر ندانیم چطور باید از این معیارها استفاده کنیم ترکیبی غلط از آنها می تواند احساسات مشتری را به طور دائمی تحت تأثیر قرار دهد همچنین از بین رفتن آنها به طور کامل می تواند تاثیر منفی نیز داشته باشد.

 

 

 

منبع : callcenterhelper

تهیه کننده: م .کاظم

برچسب ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *