قدرت راه حل های ویدئویی اختصاصی
141
3 دقیقه

قدرت راه حل های ویدئویی اختصاصی

ویدئو به یک عنصر اصلی در زندگی روزمره ما تبدیل شده است. در حالی که خدماتی مانند YouTube و Facetime به طور گسترده رشد کرده اند، استفاده ما از ویدیو با پلتفرم هایی مانند Microsoft Teams و Zoom به یک روش استاندارد در محل کار در سراسر جهان تبدیل شده است.

برای برقراری ارتباط تا حد امکان مؤثر، مهم است که گزینه‌های مختلف ویدیوی موجود را درک کنیم و این که چگونه بر تجربیات همکاری ما در محل کار تأثیر می‌گذارند.

ظهور همکاری ویدیویی در محل کار

همکاری ویدیویی حرفه ای بیش از یک دهه است که در حال افزایش است. اما با تغییر اجباری به کار از راه دور در طول همه‌گیری کرونا، استفاده از پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس به اوج جدیدی رسیده است.

از ژانویه 2020 تا آوریل 2021، تیم های مایکروسافت رشد 625 درصدی در کاربران فعال روزانه را تجربه کردند. به طور مشابه، زوم اکنون میزبان بیش از 3.5 تریلیون دقیقه جلسه در سال در سراسر جهان است.

هر چه زمان بیشتری را صرف ویدیو کنیم، استفاده از دستگاه‌هایی که ارتباطات ما را ارتقا می‌دهند و رفاه ما را افزایش می‌دهند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

دوربین فیلمبرداری داخلی در مقابل دوربین شخصی، تفاوت چیست؟

در سطح پایه، تفاوت بین دوربین‌های داخلی و دوربین‌های ویدیویی شخصی ساده است: دوربین‌های داخلی بخشی از خود سخت‌افزار هستند که معمولاً در مرکز و مستقیماً بالای صفحه نمایش لپ‌تاپ یا تلفن همراه شما قرار دارند، در حالی که ویدیوهای شخصی دوربین ها یک دستگاه ویدیویی خارجی هستند که به طور خاص برای تجربه های ویدیویی با کیفیت بالا طراحی شده اند.

ظاهر حرفه ای به استاندارد جدیدی نیاز دارد

در محل کار، همه ما تمایل داریم حرفه ای و قابل احترام به نظر برسیم. و همانطور که مدل‌های کار از راه دور و ترکیبی همچنان در همه جا فراگیرتر می‌شوند، بیشتر تعاملات حرفه‌ای ما با همکاران، مشتریان و شرکا به صورت ویدئویی انجام می‌شود. این نیاز فوری به فارغ التحصیلی از فیلم داخلی به دوربین های فیلمبرداری شخصی اختصاصی ایجاد می کند.

با دوربین های داخلی، هیچ راهی برای تنظیم زاویه دوربین وجود ندارد. این می‌تواند به موقعیت‌های قاب‌بندی غیرطبیعی منجر شود که ما را از بهترین ظاهر در یک جلسه مجازی باز می‌دارد یا مزایای تعاملات چهره به چهره مورد نظر ما را هنگام استفاده از پلتفرم‌هایی مانند Teams یا Zoom کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از جنبه های کلیدی وضوح تصویر یا وضوح تصویری است که توسط دوربین گرفته می شود. اغلب اوقات تنها با دو تا پنج مگاپیکسل، دوربین‌های داخلی تنها نیازهای اصلی ما را برآورده می‌کنند. و به همین دلیل، وضوح تصویر تقریباً همیشه وجود ندارد. حتی با اتصال به اینترنت قوی، اغلب یک تجربه ویدیویی مبهم و بسیار پیکسلی خواهید داشت.

آخرین مورد مهم نورپردازی است. همه ما آن جلسه ویدیویی را تجربه کرده‌ایم که در آن به نظر می‌رسد از یک غار به جلسه می‌پیوندیم، در حالی که در واقع در دفتر خود نشسته‌ایم.

وضوح پایین اغلب منجر به توانایی ناکافی برای تطبیق با محیط نوری می‌شود که در آن یک تجربه ویدیویی سخت‌گیرانه برای دیگران ایجاد می‌کند که تلاش می‌کنند ما را روی صفحه نمایش خود ببینند.

ارتقاء تجربه با دوربین های ویدیویی شخصی

دوربین های فیلمبرداری شخصی به طور خاص برای حل این مشکلات رایج مهندسی و طراحی شده اند. از آنجایی که این دستگاه‌ها دستگاه‌های جانبی هستند، می‌توانند به هر لپ‌تاپ یا کامپیوتری متصل شوند و می‌توانند به گونه‌ای قرار بگیرند که ما را برای مکالمه‌های فراگیر و مؤثر قاب کنیم.

برخلاف اکثر دوربین‌های داخلی، دوربین‌های فیلمبرداری شخصی نیز با حداکثر کیفیت ۱۳ مگاپیکسل و وضوح ۴K Ultra-HD فیلم‌برداری می‌کنند. این درجه تفکیک پذیری بالا به ما امکان می دهد تا ریز حالات صورت و ظرافت های زبان بدن را بهتر به تصویر بکشیم، که هر دو نقش مهمی در برقراری ارتباط موثر دارند.

همانطور که سارا نیستروم، مدیر اجرایی مرکز زبان بدن در پادکست Jabra Soundbar به ما گفت: «نکته بسیار مهم این است که مطمئن شوید دوربینی با کیفیت خوب و میکروفون با کیفیت خوب برای استفاده حداکثری دارید. از آنچه که داریم ممکن است.»

در نهایت، مانند بسیاری از جنبه‌های دیگر زندگی روزمره ما، هوش مصنوعی شروع به ایجاد فرصت‌های بزرگ در ویدیو کرده است. دوربین‌هایی با هوشمندی داخلی می‌توانند بسیاری از مسائل مانند نور ضعیف یا ناکافی را برطرف کنند.

اگر محیط کار شما نور ضعیفی دارد، هوش مصنوعی که اکنون در برخی از دوربین‌های فیلمبرداری شخصی یافت می‌شود، می‌تواند نور جریان دوربین خروجی شما را تنظیم کند، و مطمئن شوید که همیشه در بهترین نور در دوربین هستید.

با دوربین‌های ویدیویی شخصی، اکنون می‌توانیم کارهای ثابتی را که مغزمان برای جبران تجربیات ویدیویی غیرطبیعی انجام می‌دهد، کاهش بار شناختی جلسات ویدیویی و محدود کردن حساسیت خود در برابر خستگی جلسه ویدیویی ناشی از ویدیوی با کیفیت پایین، به طور مؤثر برون سپاری کنیم.

بسیاری از روزهای ما اکنون در جلسات ویدیویی می گذرد. استفاده از راه‌حل‌های ویدیویی شخصی حرفه‌ای مناسب برای همکاری می‌تواند منجر به تجربیات کاری ترکیبی بی‌نظیرتر شود که به ما امکان می‌دهد بدون توجه به اینکه از کجا کار می‌کنیم ، دیده شویم.

لینک منبع:

https://www.callcentrehelper.com/power-of-dedicated-video-solutions-197845.htm